Топ тайни на Птицевъдството

Възприемчивост. При естествени условя се заразяват кокошките и сродните им птици (токачки, пуйки, фазани, яребици и др.

В условията на практиката има възможност болестта да се пренесе чрез обслужващия персонал, чрез кафези и контейнери за птици, картони за яйца, превозни средства, заразен фураж и някои домашни животни (главно кучета и котки), живеещи на свобода птици (врани, врабчета и др.)

Агропрогноза: На много места в полските райони се прогнозират валежи

Шарката по птиците е вирусна болест, която се проявява с изриви по кожата и дифтероидни поражения (налепи) по лигавицата на устата, глътката и горните дихателни пътища (затова се нарича още и шарко-дифтерит).

Пчеларството осигурява извънредно ценни и незаменими продукти – мед, восък, пчелна отрова, пчелно млечице и др. Пчелите са изключително полезни при опрашването на много растения, като ползата от тях за опрашването е много по-голяма, отколкото от получените пчелни продукти.

Важна роля играят и предразполагащите условия, които намаляват устойчивостта на птиците към инфекцията.

Вносът на яйца от Украйна е един от проблемите в сектор Птицевъдство Вносът на яйца от Украйна е един от проблемите в сектор Птицевъ...

Ами ние нормалните граждани на Европа ,къде да търсим хора,които да управляват ЕС.

Болестта се разпространява главно чрез живи и заклани птици, изнесени от заразените стопанства и селища; чрез замразени птици болестта може да се пренесе на далечни разстояния.

Абонати са ферми за производство на птиче месо и яйца от кокошки, пуйки, патици-мюлари, гъски, пъдпъдъци и щрауси, птицекланици, птицепреработвателни предприятия и търговци на технологично оборудване, на Птицевъдство ваксини, медикаменти, фуражи, фуражни компоненти и адитиви, производители и търговци на опаковки, изолационни и строителни материали, инвестиционни посредници, както и всички членове на Съюза на птицевъдите в България.

Борбата се води по три направления: а) създаване на устойчиви породи и линии; б) строго изолирано отглеждане; в) ваксиниране на птиците.

Епизоотологични особености. Източници на заразата са болните птици и заразоносители. Отделянето на причинителя става чрез изпражненията, носните изтечения и издишания въздух (при кашляне, пърхане).

Микоплазмозата се разпространява главно чрез люпилните.

Профилактика и борба. В незаразени ферми не трябва да се внасят възрастни птици, пилета и яйца за разплод от неблагополучни стада.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *